Babaváró Hormonális Rendrakás Kihívás 

2025. 01.11-18

Ha szeretnél felkészülni a terhességre ami lehet, hogy csak 1-2-3 év múlva lesz aktuális, de lehet, hogy most is benne vagytok és valami miatt nehezebben jön össze, akkor ez a te kihívásod. Az egy hét alatt átbeszélünk rengeteg mindent, ami a zökkenőmentes gyermekvállaláshoz szükséges.

Miről lesz szó?

  1. Orvosi vizsgálatok- laborok és szervi vizsgálatok
  2. Mi állhat a nehezített gyermekvállalás hátterében: PCOS, Endometriózis, pajzsmirigy alulműködés, Hashimoto, Korai petefészek kifáradás, hormonális eltérések
  3. Étrendkiegészítők- amelyek bizonytottan segíthetnek a termékenységed növelésében
  4. Mozgás- Ide értve a speciálisan termékenységnövelő mozgást is
  5. Étkezés-ami talán a legfontosabb része lesz a kihívásnak

Legyen mozgalom a női hormonális egészség helyrehozása

A kihívás alatt nyugodtan légy aktív, kérdezz, kommentelt és hívj meg másokat is a kihívásba!

Igen, szeretnék felkészülni az anyaságra, akár most szeretnék kisbabát, akár kicsit később

Szakorvosok által támogatott tudásanyaggal

Gyógyszerészi és dietetikusi diplomámmal (kifejezetten hormonális és termékenységi betegre fókuszálok a dietetikusi rendeléseimen)

Hormonális tanácsadói vézettségemmel

Saját magam tapasztalataival

és a több, mint 12.000 fős Facebook csoportbeli tapasztalatommal foglak segíteni


Kérlek az alábbi űrlapon jelentkezz a kihívásba!

Jelentkezésed után visszaigazoló emailben találod majd a részleteket, és a facebook csoport linkjét is. 

Miért érdemes csatlakoznod? 

A Hormonális Egészség Nőknek szakmai vezetőjeként én magam is megharcoltam a magam testi-lelki harcát, amikor fiatal koromban kiderült, hogy PCOS áll a pattanások, a menstruációs zavar és a testalkatom miatt (ne érts félre én nem voltam túlsúlyos, de nehezen tartottam meg az ideális testsúlyom)

Átéltem azt a szorongást, amit akkor éreznek a nők, amikor azt hallják, hogy nagy eséllyel nem válhatnak anyává természetes úton. 

Zakatolt bennem ezer gondolat, félelem, még ismerkedni is csak gátlásosan tudtam. 

Mai napig emlékszem arra a kisebbrendűségi érzésre, hogy nem vagyok teljes értékű nő.

Ma már tudom, hogy IGENIS lehet hormonális eltérések mellett is természetes úton anyává válni, de tenni kell érte.

Ma már tudom, hogy nem csökken senki értéke, aki ezzel él, küzd, akkor sem, ha örökbefogadnak végül és akkor sem, ha nem sikerül a terhesség.

Ugyanakkor megértelek, ha ebben a cipőben jársz és megfogadtam, hogy segítek azoknak, akik szintén küzdenek.

Abban az időben élünk, amikor egyre többen küzdenek azért, hogy gyermekük születhessen, és nem tanítanak meg minket arra, hogy ezt hogyan kerüljük el. Hogyan figyeljünk és vigyázzunk úgy a testünkre, egészségünkre, hogy később ne legyen küzdelem a hormonjainkat egészséges határok között tartani, ne legyen kihívás egy gyermekvállalás, vagy épp később az egészséges női élet.


Ebben a kihívásban azt nézzük meg, hogy mit tehetünk magunkért, merre induljunk el, hogy rendeződjenek a hormonális eltérések és a termékenységünk is jobb legyen.

A napi Facebook csoportos videók, az emailben kiküldött segítségek és tippek tudatosabbá tesznek majd, jobban megérted az összefüggéseket és mindemellett hosszútávon is szemléletváltóak lesznek az egészségeddel kapcsolatban. Ez a tudatos nőiesség lesz a támaszod, amikor nőként szeretnél hosszútávon is egészséges maradni, és hatékonyan elindulni a családalapítás útján.

  • Napi videók a zárt facebook csoportban

  • Napi recept, 

  • Válaszok az általatok felett kérdésekre, 

  • Emailben kiküldött segítségek, feladatok, 

  • Záró webinárium amiben összefogléaljuk a még általatok felvetett kérdéseket


Csatlakozz most, és tegyél egy határozott lépést az egészségedért!

Néhány gondolat tőlem-Neked

Lehet, hogy még sok fogalom új itt hirtelen neked, így hadd adjak egy kis hátteret a saját betegségemhez, a PCOS-hez, ami egy összetett endokrinológiai eltérés, és amit mind a mai napig intenzíven kutatnak, annyira sokrétű.

1935-ben, lassan 90 éve Stein és Leventhal először írta le a kórképet, amiben a policisztás ováriumot összefüggésbe hozták a kimaradozó menstruációval. Akkor még nem is tudták, hogy mennyire mély a nyúl ürege. Lavina indult el.

Előző évben, 1934 november 1-én (milyen meglepő, hogy a névnapomat is akkor tartom) pedzegették a témát egy nőgyógyászati találkozón, de a cikk kicsit később jött ki.

Csak hogy megértsük a nyúl üregét.

A PCOS-ről ma már tudjuk, hogy egy komplex endokrinológiai tünetegyüttes, mely súlyos szövődményeket okozhat a nőkben, ha nincs az életmód megfelelően beállítva. A helyzetet bonyolítja, hogy több tucat gén és a környezeti tényezők együtt határozzák meg a kialakulását, és a PCOS-sel diagnosztizált nők száma drasztikusan emelkedik a nyugati országokban.

Míg 30 évvel ezelőtt 1:15 volt a gyakorisága, 10 évvel ezelőtt már 1:10 volt az aránya fogamzóképes nők körében, ma pedig ez egyes adatok szerint elérheti az 1:8-9 arányt is akár.

1950-2000 között már 8000 cikket közöltek le a témában, azonban 2000-2015 között ez már több, mint 20.000 cikkszámra ugrott fel.

A PCOS egyik legfontosabb szövődménye és sokszor a háttere is az inzulinrezisztencia, amely PCOS nélkül is megjelenhet, így érdemes külön is foglalkozni vele. Gyakran együttjár a pajzsmirigy alulműködéssel és a betegek egy része társult endometriózissal is küzd. 

Természetesen ezen betegségekről is lesz szó a kihívásban, mind ahogy más, termékenységet befolyásoló hormoneltérésekről is.

De lehet tenni valamit?

Igen. Lehet tünetmentesen is élni, gyermeket szülni, csak figyelni kell. Ebben tudlak téged támogatni.


Köszönöm a bizalmatokat, és veletek együtt szurkolok nektek és örülök a sikereiteknek.

Találkozzunk a kihívásban!